Tretji teden v maju, je v Sloveniji, že tretje leto zapored označen kot teden ljubiteljske kulture.
Tudi v DIM, smo se pridružili razpisu JSKD, da se poklonimo na svoj način temu vseevropskemu dogodku.

Naš ženski komorni zbor je za 16. maj 2016 med 17 in 18,30 odprl svoja vrata in s tem povabil vse, ki jih zanima ljubiteljsko petje, naj se nam pridružijo.
Vsak ponedeljek ob naveden  času ima naš zbor pevske vaje pod vodstvom zborovodje Metoda Špura. Repertoar zbora so ljudske in umetne pesmi, prav tako pa tudi pesmi z nabožno vsebino.

Našim vajam se je pridružilo nekaj poslušalcev in ena je celo z nami zapela, ko smo se učili novo pesem: Pastirče mlado in milo.

Upamo, da se bo naš zbor povečal vsaj za eno članico, čeprav si že vrsto let poizkušamo pridobiti nove pevce iz vrst zelo številčnega društva, vendar nam žal ne uspeva.